Get Adobe Flash player

Relacja

//wkrótce też dodatkowe zdjęcia oraz rozszerzona relacja//

Za nami V – jubileuszowy festyn rodzinny  z okazji Dni Kiełczowa, Wilczyc i Kiełczówka.

Podobnie jak to było w latach poprzednich bałem się o pogodę - mimo obiecujących prognoz, jeszcze parę dni przed festynem było pochmurno, zimno a nawet padało. Obawy i tym razem były przedwczesne. W sobotę, jak na zamówienie, od rana ładnie świeciło słońce. Ładna pogoda utrzymywała się przez cały dzień, więc o frekwencje nie można było się obawiać.

Pierwsi goście pojawiali się na boisku (gdzie odbywał się festyn) ok. godz. 14.30, ponieważ o tej właśnie porze organizatorzy planowali oficjalny start. Jednak jak to bywa przy organizacji imprez na żywo - start troche się przesunął w czasie.

Więcej ludzi przybyło ok. 15.00. Przeważały dzieci, które ustawiały się do kolejek przed atrakcjami przygotowywanymi specjalnie dla nich. Organizatorzy i tym razem nie zapomnieli o pociechach fundując im liczne zabawy i konkursy. Poza dmuchaną zjeżdżalnią i trampoliną (z których dzieci mogły skorzystać za darmo), jak zwykle nie zabrakło płatnych atrakcji: malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, kul wodnych, strzelania z armatek czy karabinów do paintball-a. Na terenie placu zabaw (między boiskiem, a szkołą) znajdowała się także zainscenizowana wioska wikingów, którą dzieci także chętnie odwiedzali.

Także pod sceną nie zapomniano o najmłodszych. Zespół Wertini szybko wciągnął je do zabawy w stylu dzikiego zachodu. Były także tańce, przeciąganie liny, czy ciuchcia z postaciami z bajek: Myszką Miki i Mini oraz Kubusiem Puchatkiem.

Koło 15.40 pod sceną pojawili się przedstawiciele Centrum Sportów Siłowych Marbo z Długołęki, którzy zaprosili dzieci do wspólnego pokazu ćwiczeń (tańca) zwanego ZUMBA.

Tymczasem na scenie przygotowywał się do występu zespół WDJ (Wrocław Dla Jezusa), który następnie wykonał kilka piosenek o tematyce religijnej.

Zaraz po nich swój występ miał zespół TEMPERATURA z Długołęki.

Po 17.00 wystąpił kolejny zespół - Cover Band

Pomimo, iż były to już występy skierowane do starszych, to dzieciaki dalej szalały pod sceną. Dorośli tymczasem posilali się oraz gasili pragnienie złocistym napojem. Ci, którzy woleli inne rozrywki mieli okazję m.in. odwiedzić stoiska. Nie było ich może tak dużo jak w poprzednich latach, ale można było znaleźć coś dla siebie. Poza firmami sponsorującymi festyn, były także propagujące zdrowe żywienie, czy reklamujące sąsiednie miejscowości (np. Kiełczówek).

Ciekawostką był także występ Gwardii Gryfa

Podobnie także jak w latach ubiegłych dużą furorę zrobiła loteria fantowa. Pomimo iż losy były po 5 PLN  to koło godz. 18.00 nie było już śladu po 600 przygotowanych. Dość wysoka cena nie odstraszyła chętnych, który potrafili kupić ich kilkanaście.

Około 19.00 pod sceną pojawiły się Radne Kiełczowa Anna Chmielewska oraz Marta Wantrych, które wręczyły bawiącym się pod sceną dzieciom sprzęt sportowy w postaci piłek do koszykówki i futbolu czy paletek i lotek do badmintona.

Losowanie nagród na które wszyscy czekali, rozpoczęło się dopiero ok. 20.45 (czyli z 30 min opóźnieniem). Jednakże ci, którzy pozostali na festynie tak długo mogli liczyć na naprawdę atrakcyjne nagrody.

 • Sylwester oraz Andrzejki w Pensjonacie Pod Lasem w Wilczycach
 • Karnety na minigolfa w Wilczycach
 • Wejściówki do Parku Linowego Sherwood w Wilczycach
 • Karnety na platformę wibracyjną
 • Wejściówki do siłowni
 • Karnety do gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich
 • Pobyty w hotelach
 • Wejściówki na basen
 • Voucher na weekendowy samochód z pełnym bakiem paliwa od firmy Nawrot (koncesjonera Renault i Dacia)
 • Zaproszenia na obiady, kawy, desery
 • Nagrody rzeczowe: aparat fotograficzny, kuchenka mikrofalowa, wypiekacz do chleba, ekspres do kawy, blender, MP3, walizki, naczynia, rower, szlifierka, wkrętarka itp. itd.

Szczęściarze wygrywali nawet kilkukrotnie.

Po zakończeniu losowania znaczna część uczestników festynu rozeszła się do domów (zwłacza ci który byli ze swoimi małymi dziećmi).

Tym, którzy zostali przygrywał zespół Anakin Cover Band

Parę minut pod godz. 22.00 odbył się pokaz sztucznych ogni wzorem lat ubiegłych.

Do godz. 24.00, kiedy to festyn oficjalnie się zakończył na scenie królowały utwory dyskotekowe serwowane przez DJ.

Pozostaje stwierdzić, że mieszkańcy Kiełczowa, Wilczyc, Kiełczówka czy innych okolicznych miejscowości po raz kolejny głodni atrakcji odwiedzili Festyn - choć wydaje mi się, że zarówno odwiedzających jak i atrakcji było jakby mniej niż w zeszłym roku.

Tak czy inaczej - organizatorom należą się brawa a sponsorom podziękowania.

A nam pozostaje czekać kolejny rok na kolejny festyn z okazji Dni Kiełczowa, Wilczyc i Kiełczówka.

Ogranizator:

tel. 604 59 88 12
e-mail: income@post.pl


Webmaster:

admin@kielczow.com

 

kliknij "Lubię to" na profilu

Zapraszamy sponsorów do kontaktu oraz wpłat na konto Rady Rodziców przy SP Kiełczów

 

44 1500 1793 1217 9005 8285 0000

 

koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty  „festyn 2011” 


SPONSORZY


 

 

flt

fwzr

hydro

marbo

semilia

sentido